Fotografia z drona

Coraz częściej w dziedzinach fotografii i reklamy, korzystamy i spotykamy się z nowymi technologiami takimi jak wirtualne spacery i usługi dronem. Najprościej mówiąc dron jest bezzałogowym statkiem powietrznym. Wcześniej był one używane w misjach wojskowych, a obecnie wykorzystywane są na szeroką skalę, służąc głównie w celach rozrywkowych. Niektóre drony posiadają również zamontowaną kamerę HD, umożliwiając użytkownikom nagrywanie i robienie zdjęć. Do czego one mogą służyć? Obecnie pomagają w sfotografowaniu i relacji z wielu miejsc od reklam, kręcenia spotów poprzez prezentacje różnych budynków np. restauracji i hoteli, sesje na ślubach, aż do zdjęć i relacji z różnych imprez, koncertów, targów itp.

Usługi dronem mogą być dodatkiem do naszej dokumentacji np. gdy będziemy starać się o odszkodowanie po wichurach lub gradobiciu, albo gdy będziemy musieli zaprezentować postęp prac na prowadzonej przez nas budowie.

Zastosowanie dronów oraz ich co raz lepsze możliwości wynikają z coraz szerszego zastosowania tych bezzałogowych statków w naszym życiu codziennym. Co raz częściej możemy się spotkać z filmami typu 360 stopni, powstającym m.in. właśnie dzięki dronom, które umożliwiają taką technologię, a widz nie jest zmuszony do biernego oglądania filmu lecz w każdym momencie może przenieść się w interesujące go miejsce.

Jeśli chodzi o zalety w reklamie, to na pewno zdjęcia obiektu z lotu ptaka, który chcemy sprzedać lub pokazać światu będą niepowtarzalne i uatrakcyjnią jakieś osiedle mieszkaniowe lub też udokumentują jak powstawało jakieś mieszkanie lub blok.

Czy jednak sesja fotograficzna dronem w czasie naszego ślubu i wesela to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. Każdy chce by zdjęcia ślubu były jak najpiękniejszą pamiątką na długie lata. Na pewno zdjęcia przyjazdu młodej pary do kościoła czy przejazd orszaku ślubnego na miejsce wesela z lotu ptaka będą niesamowitą pamiątką, która znakomicie odda ten wspaniały dzień naszego życia jakim jest ślub.