Fotografia ślubna

Dla każdego ślub jest ogromną zmianą w życiu. Wszyscy chcemy by ten moment trwał jak najdłużej, przebiegł po naszej myśli i aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Warto też wtedy zadbać o dobrego fotografa na tej uroczystości, by po latach gdy usiądziemy nad albumem ze zdjęciami i będziemy przypominać sobie z naszą drugą połową te wspaniałe chwile na pięknych ślubnych fotografiach. Chcielibyśmy by te zdjęcia zrobione przez fotografa na naszym weselu, były jak najlepsze i profesjonalnie wykonane. Kiedyś po latach, oglądając zdjęcia z wesela, będziemy chcieli zobaczyć te momenty: przygotowania do ślubu w domu, ostatnie minuty przed ceremonią ślubną, przyjęcie weselne itd. gdzie będziemy widzieć nasze emocje i reakcje otaczających nas ludzi.

Dziś nie zależy nam na zdjęciach takich jak z dzieciństwa, gdzie przymuszeni do fotografii zostajemy ustawieni z niewyraźną miną między ciocią i wujkiem i taka pamiątka następnie trafia do naszego albumu. Obecnie na rynku podobnie jest z fotografią ślubną, wiele jest tych samych schematów, często możemy zauważyć brak pomysłowości i spontaniczności fotografa, który wykorzystuje oklepane plenery, sceny i sesje.

Dlatego poszukiwania dobrego fotografa zawsze zajmują trochę czasu. Dziś nie wystarczy imię i nazwisko człowieka z dopiskiem ”photography”, to w żaden sposób nie czyni z danej osoby specjalisty od robienia zdjęć ślubnych, pomimo tego, że posiada wysokiej jakości sprzęt. Warto więc jeśli szukamy takiej osoby przez internet przyjrzeć się jego portfolio, doświadczeniu. Zawsze możemy również spotkać się wcześniej z osobą, której zlecamy wykonanie naszych zdjęć. Wtedy możemy spytać o każdy detal naszej współpracy z fotografem ślubnym.

Tylko od nas zależy czy zdjęcia ślubne jakie otrzymamy będą piękne i wyjątkowe czy nudne i nieciekawe, które będziemy chcieli ukryć przed naszymi znajomymi.